Skip to main content
Zdjęcie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie

WYCIECZKA DO CHEŁMA

W czwartek, 28 maja 2026 roku, uczniowie klas IV–VIII pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Chełma. Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny i pozwolił uczestnikom poznać historię oraz najciekawsze zabytki miasta.

Pierwszym punktem programu było dwugodzinne zwiedzanie Chełma
z przewodnikiem. Uczniowie odwiedzili Górę Chełmską z Bazyliką Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, grodzisko oraz zespół katedralny. Następnie podczas spaceru po Starym Mieście zobaczyli między innymi rynek, cerkiew pw. św. Jana Teologa, synagogę, kościół pw. Rozesłania Świętych Apostołów oraz zespół poreformacki. Dodatkową atrakcją było poszukiwanie chełmskich misiów – Chełmisiów, rozmieszczonych w różnych częściach miasta.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie słynnych chełmskich podziemi kredowych. Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami uczniowie poznali historię tego wyjątkowego miejsca oraz spotkali legendarnego ducha Bielucha.
Po intensywnym zwiedzaniu uczestnicy zjedli obiad w restauracji „Champion”.

Na zakończenie wyjazdu uczniowie spędzili dwie godziny w parku wodnym, korzystając z licznych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie wodne, rwąca rzeka, gejzery oraz tor przeszkód Aquacross.

Wycieczka była doskonałą okazją do zdobycia nowych wiadomości, integracji oraz aktywnego i radosnego spędzenia czasu.

Skip to content